În data de 9 martie 2019 a avut loc, la Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava, Olimpiada de Știinţe socio-umane,  etapa judeţeană, la care au participat 284 elevi din judeţul Suceava.

 La etapa naţională s-au calificat următorii elevi:

 

Nr.

crt.

Numele şi prenumele elevului Disciplina Clasa Unitatea şcolară Profesori îndrumători
1

2

Cârdei Catinca Ioana,

Popescu Sabina Beatrice

(echipaj)

Educaţie civică IV Şcoala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuţi Șerban Camelia
3

4

Moroșanu Emilia, Moroșanu Alexandru

(echipaj)

Cultură civică VIII Școala Gimnazială nr.1 Vatra Dornei Sandu Teodora
5

6

Giosu Bianca,

Cozan Ana Maria

(echipaj)

Cultură civică VIII VII Școala Gimnazială nr.2 Vatra Dornei Aicoboaie Mihaela
7

8

Pantază Arina Nicoleta,

Boiarinof Andra

(echipaj)

Cultură civică VII Școala Gimnazială nr.1 Vatra Dornei Sandu Teodora
9

10

Ion Tamara,

Cimbru Ioana

(echipaj)

Cultură civică VIII Şcoala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava Aungurencei Gabriela
11 Ciubotariu Mălina Logică, argumentare şi comunicare XII Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Hacman Laurența
12 Crâșmari Ioan-Kiprian Logică, argumentare şi comunicare IX Colegiul Tehnic ”Mihai Băcescu” Fălticeni Oprișanu Anca
13 Nimigean Iulian Logică, argumentare şi comunicare XI Liceul Teoretic ”Ion Luca” Vatra Dornei Rotărescu Constantin
14 Maximiuc Mirela Mihaela Logică, argumentare şi comunicare XII Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Anuței Ioan Cezar
15 Nechifor Mădălina Logică, argumentare şi comunicare XI Colegiul ”Alexandru cel Bun” Gura Humorului Rusu Daniel
16 Rusu Ruxandra Cristiana Psihologie XI Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Hacman Laurența
17 Fazekaș Bianca Teodora Psihologie XI Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Hacman Laurența
18 Firicel Lavinia Paula Psihologie XII Liceul Teoretic ”Ion Luca” Vatra Dornei Drăgan Delia
19 Gherman Lavinia Bianca Economie XI Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni Caulea Ioan
20 Dragoman Diana-Ioana Sociologie XII Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Anuței Ioan Cezar
21 Tabără Larisa Ilaria Sociologie XI Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Anuței Ioan Cezar
22 Popescu Karina Dariana Sociologie XII Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Anuței Ioan Cezar
23 Strugariu Paula Mădălina Sociologie XI Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Anuței Ioan Cezar
24 Buhalo Elena Ionela Filosofie XII Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava Voicu Călin
25 Florescu Paul Iulian Filosofie XII Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava Voicu Călin
26 Rotar Ana Filosofie XII Colegiul Național ”Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuţi Popovici Florin
27 Baciu Lorelei Rosemarie Naomi Filosofie XII Colegiul Național ”Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuţi Popovici Florin
28 Tîmpescu Răzvan George Filosofie XII Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava Hacman Laurența

       

Etapa naţională se va desfăşura la Braşov în perioada 22-26 aprilie 2019.

 

Comentarii Facebook

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.