Rezultate pe Colegiul Uninominal nr 10.

 

Numele şi prenumele candidatului*)

Denumirea partidului, organizaţiei cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale, alianţei politice, alianţei electorale sau menţiunea

“Candidat independent”

Nr. crt.

Număr  voturi valabil exprimate obţinute

Procent faţă de total voturi valabil exprimate

SURUGIU IULIAN-RADU UNIUNEA SOCIAL LIBERALĂ

1

  1 4 4 6 8

60,36

GOSPODARU GABRIEL-DAN ALIANŢA ROMÂNIA DREAPTĂ

2

    4 9 4 7

20,64

DEME CAROL-ZSOLT UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA

3

        5 5

0,22

BOSTACA VASILE PARTIDUL ALIANŢA SOCIALISTĂ

4

      1 4 3

0,59

COTLARCIUC SORIN-CONSTANTIN PARTIDUL ROMÂNIA MARE

5

      6 2 9

2,62

PLAIU ANILORE PARTIDUL POPORULUI – DAN DIACONESCU

6

    2 8 9 5

12,07

GVOZDENOVICI SLAVOMIR UNIUNEA SÂRBILOR DIN ROMÂNIA

7

        1 0

0,04

AMET VAROL UNIUNEA DEMOCRATĂ A TĂTARILOR TURCO-MUSULMANI DIN ROMÂNIA

8

        1 0

0,04

VAINER AUREL FEDERAŢIA COMUNITĂŢILOR EVREIEŞTI DIN ROMÂNIA

9

        1 4

0,05

MANOLESCU OANA ASOCIAŢIA LIGA ALBANEZILOR DIN ROMÂNIA

10

        1 6

0,06

FIRCZAK GHEORGHE UNIUNEA CULTURALĂ A RUTENILOR DIN ROMÂNIA

11

          4

0,01

MAROCICO ION UNIUNEA UCRAINENILOR DIN ROMÂNIA

12

        4 5

0,18

ZISOPOL DRAGOŞ-GABRIEL UNIUNEA ELENĂ DIN ROMÂNIA

13

        1 5

0,06

STANCU IONEL ASOCIAŢIA MACEDONENILOR DIN ROMÂNIA

14

        3 7

0,15

MERKA ADRIAN-MIROSLAV UNIUNEA DEMOCRATICĂ A SLOVACILOR ŞI CEHILOR DIN ROMÂNIA

15

          6

0,02

 

*) În ordinea rezultată din tragerea la sorţi, conform art. 34 alin. (2) din Legea nr.  35/2008, cu modificările şi completările ulterioare

Numele şi prenumele candidatului*)

Denumirea partidului,  organizaţiei cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale, alianţei politice, alianţei electorale sau menţiunea

“Candidat independent”

Nr. crt.

Număr  voturi valabil exprimate obţinute

Procent faţă de total voturi valabil exprimate

LONGHER GHERVAZEN UNIUNEA POLONEZILOR DIN ROMÂNIA

16

      4 5 9

1,91

PAMBUCCIAN VARUJAN UNIUNEA ARMENILOR DIN ROMÂNIA

17

        1 0

0,04

PĂUN NICOLAE ASOCIAŢIA PARTIDA ROMILOR “PRO-EUROPA”

18

        1 7

0,07

GANŢ OVIDIU-VICTOR FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA

19

      1 1 6

0,48

IBRAM IUSEIN UNIUNEA DEMOCRATĂ TURCĂ DIN ROMÂNIA

20

        2 0

0,08

GHERA GIURECI-SLOBODAN UNIUNEA CROAŢILOR DIN ROMÂNIA

21

          9

0,03

GROSARU MIRCEA ASOCIAŢIA ITALIENILOR DIN ROMÂNIA – RO.AS.IT.

22

        2 2

0,09

IGNAT MIRON COMUNITATEA RUŞILOR LIPOVENI DIN ROMÂNIA

23

        1 0

0,04

MIRCOVICI NICULAE UNIUNEA BULGARĂ DIN BANAT – ROMÂNIA

24

        1 1

0,04

Comentarii Facebook

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.