Inspectoratul Școlar Județean Suceava a transmis că la probele scrise ale examenului de  Bacalaureat din sesiunea august-septembrie 2020 s-au înscris 1399 de candidați, care vor susține probele în 7 centre de examen, conform repartizărilor din Anexă.

Anexă – Repartizarea candidaților în centrele de examen

 

  Centre de examen                 Candidati
1 COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” SUCEAVA 243
  COLEGIUL „ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI 120
  COLEGIUL DE ARTA „CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA 14
  COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” SUCEAVA 6
  LICEUL TEHNOLOGIC „IORGU VIRNAV LITEANU” LITENI 12
  LICEUL TEHNOLOGIC „MIHAI EMINESCU” DUMBRAVENI 28
  LICEUL TEHNOLOGIC „OLTEA DOAMNA” DOLHASCA 31
  LICEUL TEHNOLOGIC „TOMSA VODA” SOLCA 15
  LICEUL TEORETIC „FILADELFIA” SUCEAVA 13
  SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „MITROPOLITUL DOSOFTEI” SUCEAVA 4
2 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” SUCEAVA 179
  COLEGIUL „ANDRONIC MOTRESCU” RADAUTI 84
  COLEGIUL NATIONAL „EUDOXIU HURMUZACHI” RADAUTI 5
  COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” SUCEAVA 1
  COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 78
  LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE GHERASIM” MARGINEA 11
3 COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA „SPIRU HARET” SUCEAVA 281
  CENTRUL DE STUDII „STEFAN CEL MARE SI SFANT” BUCOVINA CIMPULUNG MOLDOVENESC 3
  COLEGIUL NATIONAL „DRAGOS VODA” CAMPULUNG MOLDOVENESC 25
  COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA „SPIRU HARET” SUCEAVA 65
  COLEGIUL NATIONAL MILITAR „STEFAN CEL MARE” CAMPULUNG MOLDOVENESC 1
  COLEGIUL SILVIC „BUCOVINA” CAMPULUNG MOLDOVENESC 98
  LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE COCEA” MOLDOVITA 14
  LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC 23
  LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI 52
4 COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA 157
  COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA 44
  COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BACESCU” FALTICENI 57
  COLEGIUL TEHNIC „PETRU MUSAT” SUCEAVA 15
  COLEGIUL TEHNIC „SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVA 22
  LICEUL TEHNOLOGIC „VIRGIL MADGEARU” SUCEAVA 19
5 COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA 270
  COLEGIUL TEHNIC „LATCU VODA” SIRET 62
  COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA 77
  LICEUL TEHNOLOGIC „ION NISTOR” VICOVU DE SUS 104
  LICEUL TEHNOLOGIC „NICANOR MOROSAN” PARTESTII DE JOS 6
  LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA 21
6 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 100
  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 57
  LICEUL TEHNOLOGIC „NICOLAI NANU” BROSTENI 18
  LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE DEAC” VATRA DORNEI 6
  LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR 19
7 SCOALA GIMNAZIALA „ION CREANGA” SUCEAVA 169
  COLEGIUL „VASILE LOVINESCU” FALTICENI 108
  COLEGIUL ECONOMIC „DIMITRIE CANTEMIR” SUCEAVA 58
  COLEGIUL NATIONAL „NICU GANE” FALTICENI 3
  Total general 1399

Examenul începe luni, 24 august, cu proba scrisă la Limba și literatura română. Marți, 25 august, se desfășoară proba obligatorie a profilului, miercuri, 26 august, proba la alegere a profilului și specializării, iar joi, 27 august,  va avea loc proba la Limba și literatura maternă.

Repartizarea candidaților pe probe este următoarea:

  • 08.2018 – Proba Ea, Limba și literatura română scris – 432 candidați
  • 08.2020 – Proba Ec, Proba obligatorie a profilului –  970 candidați
  • 08.2020 – Proba Ed, Proba la alegere a profilului și specializării – 771 candidați
  • 08.2020 – Proba Eb, Limba şi literatura maternă –3 candidați

 

 

 

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.