21.06.19      VINERI –  IULIUS MALL
 17.00

 

 

 

19.00

– Tinere Talente

 

Bucovina Dance Studio

 

-Spectacol Muzică Ușoară

-Elevi de la Școala Populară de Artă”Ion Irimescu ”Suceava conduși de prof. Cristi Muntean

 

 

In spectacol: -Sandra N

– Andrei Ioniță – X Factor cu  Bargan Gheorghe,  Cristina Baban

2. 

22.06.19  SÂMBĂTĂ – ESPLANADA CASEI DE CULTURĂ

 

11. 00

 

 

 

 

 

 

 

16.00

 

 

17.00

Târgul de Sânziene al Meșterilor Populari

 

”NE CREȘTEM VIITORUL” – zi dedicată în exclusivitate copiilor

 

 

 

Cântece și jocuri ale copiilor de la sat

 

 

Teatrul de păpuși

”Punguța cu doi bani” de Ion Creangă

 

 

– Ateliere de lucru   – olărit

 pentru copii:          – țesut

                                 – încondeierea ouălor

                                 – păpuși

                                 – podoabe

                                 – cioplitură în lemn

                                 – coronițe sânziene

 

-Ansamblul de obiceiuri”Gura Izvorului” -Vatra Moldoviței

 

– Secția teatrului de păpuși al Ansamblului Ciprian Porumbescu

18.00CITIM POVEȘTILE LUI CREANGĂ

 

– cu domnul CASIAN BALABASCIUC
19.00Proiecție film – ”Amintiri din copilărie”

 

– după Ion Creangă
  

22.06.19  SÂMBĂTĂ – IULIUS MALL

18.00Tinere Talente

 

Bucovina Dance Studio

-Elevi de la Școala Populară de Artă”Ion Irimescu ”Suceava conduși de prof. Cristi Muntean
20.00Spectacol Muzică UșoarăIn spectacol: – Doddy

                 –    Irina Rimes

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

23.06.19  DUMINICĂ – ESPLANADA CASEI DE CULTURĂ

8.00-21.00

 

 

Târgul de Sânziene al Meșterilor Populari

 

– Expoziție cu vânzare de produse meșteșugărești
17.00Teatrul pentru copii și tineret

”Soacra cu trei nurori ” de Ion Creangă

 

 

Teatrul pentru copii și tineret ”VASILACHE” BOTOȘANI
  

23.06.19  DUMINICĂ – IULIUS MALL

17.00Tinere  Talente

 

 

 

 

 

Bucovina Dance Studio

 

-Elevi de la Școala Populară de Artă”Ion Irimescu ”Suceava conduși de prof. Cristi Muntean

-Viorica Dumbravă Galan și Ansamblul Salaceanca

– Nicoleta Hafiuc

19.30Alexandra Cuza 
20,3Spectacol Muzică ușoară– În spectacol: – Alesia

                         – Cargo

22.00Foc de Artificii

Iulius Mall

Spectacol Pirotehnic
 

24.06.19  LUNI – ESPLANADA CASEI DE CULTURĂ

8.00-21.00

 

 

Târgul de Sânziene al Meșterilor Populari

Esplanada Casei de Cultură

– Expoziție cu vânzare de produse meșteșugărești
   
16.00”AȘA A FOST JOCUL ÎN SAT”

 

Esplanada Casei de Cultură

-inițiere în jocul popular, curs pentru copii și adulți
17.00Spectacol Muzică populară

”LA TÂRGUL DE SÂNZÂIENE”

 

 

 

Esplanada Casei de Cultură

– În spectacol: Călin Brătianu, Constantin Irimia, Casian Balabasciuc, Vasile Ungureanu și grupurile folclorice: ”DOR” Moara, ”NOIȚELE” Bogdănești, Grup copii Hârtop, ”Copchilele de la Calafindești” și Taraful ”Obcina”

 

18.00Teatrul Municipal ”Matei Vișniec” Suceava-”Extraterestrul care își dorea ca amintire o pijama”

– de Matei Vișniec

– în regia lui Ioan Brancu

– intrarea liberă

24.06.19  LUNI – IULIUS MALL
15.00FANFARA MUNICIPIULUI SUCEAVA– Muzică de Promenadă
 

16.00

 

”Discursuri Oficialități”

 

”Cetățean onoare”

 

„Sărbătorirea cuplurilor de aur”

 

 

 

 

– Înmânarea diplomelor de ”Cetățean de Onoare”

– Sărbătorirea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de la căsătorie

16.30

 

 

 

Spectacol Muzică Populară

 

 

– În spectacol: Ana Ilca Mureșan, Ansamblul Arcanul USV, Margareta Clipa, Ansamblul Ciprian Porumbescu, Andra Matei,  Ciprian și Doina Petroaie, Clara Hurjui, Gheorghiță Rotaru, Celina Gherghelaș, Alexandru Brădățan,  Gabriela Teișanu, Călin Brătianu, Sorin Filip
 
18.00Teatrul Municipal ”Matei Vișniec” Suceava-”Extraterestrul care își dorea ca amintire o pijama”

– de Matei Vișniec

– în regia lui Ioan Brancu

– intrarea liberă

 

 

 

 

Comentarii Facebook

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.