Performanță deosebită pentru o elevă de la Școala Gimnazială Coșna. Aceasta s-a calificat la Etapa Națională a prestigiosului Concurs de Chimie „Lazăr Edeleanu”.

Este vorba despre Raluca Toloș, care a demonstrat excelență și pasiune pentru chimie, obținând un punctaj remarcabil la faza județeană a concursului.

Conducerea Primăriei Coșna a felicitat-o pe elevă, dar și pe profesoara care o îndrumă și i-a urat succes la concursurile viitoare.

„Felicitări Raluca! Eleva Raluca Toloș, din clasa a 7 a, s-a clasat pe primul loc la faza județeană a Concursului Național de Chimie «Lazăr Edeleanu», cu un punctaj aproape de maxim. Felicitări elevei, care a îmbinat pasiunea pentru chimie cu multă muncă și stăruință, doamnei profesoare Ofelia Arvinte precum și familiei care o susține necondiționat!
Mult succes la faza națională și la celelalte concursuri la care va participa!
Ne mândrim cu astfel de rezultate, ele dovedind calitatea actului educațional de la Școala Gimnazială Cosna”, a transmis conducerea Primăriei Coșna.

One Response

  1. Ovidiu Tolos

    Un merit deosebit il are doamna prof. dr. Ofelia Arvinte iar pe aceasta cale dorim sa ii multumim inca o data pentru sprijin si implicare.
    Inca o dovada ca ,,Profesorii grozavi îi îndrumă pe elevi să exploreze și să gândească critic, încurajând gândirea independentă.” (A. Trenfor).

    Răspunde

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.