Prefectura Suceava a informat că miercuri, 27 mai, la ora 9.00, conform datelor centralizate la nivel județean de către Direcția de Sănătate Publică Suceava, situația epidemiologică se prezintă astfel:
-în autoizolare la domiciliu 3510 de persoane,
-în carantină instituționalizată 122 de persoane
-15365 de persoane ieșite din autoizolare
-2985 de persoane ieșite din carantină instituționalizată.
Până la acest moment, în județul Suceava au fost efectuate 19524 de teste.
„Facem precizarea că persoanele aflate în autoizolare la domiciliu și în carantină instituționalizată sunt monitorizate de către Direcția de Sănătate Publică Suceava”, transmite un comunicat al Prefecturii Suceava.
Conform situației întocmită de către D.S.P. Suceava, la nivelul județului Suceava se înregistrează un număr de 2337 de persoane declarate vindecate.
În ultimele 24 de ore au fost externate 71 de persoane.
În Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava se află internați un număr de 484 pacienți, dintre care 260 de pacienți Covid-19, un număr de 26 pacienți fiind internați la Secția ATI.
Lasa un raspuns