Cel mai mare producător de bucătării la comandă din Germania, bucătării comercializate sub brandul Nobilia, își deschide începând de vineri, 10 octombrie, prin intermediul companiei sucevene Distribution Magi Srl, un showroom cu vânzare în cadrul Shopping City Suceava.

Nobilia produce zilnic aproximativ 3 mii de bucătării la comandă în fabrica din Germania, având o experință în domeniu de aproape 70 de ani. Mobilierul este testat din toate punctele de vedere în laboratoarele fabricii, în peste 50 de puncte de testare, de la teste de umezeală și temperatură, până la pătare sau zgâriere. Garanția pentru produsele Nobilia este de 20 de ani la blaturi și fronturi și de 5 ani la restul componentelor.

Feroneria folosită la mobilierul de bucătărie Nobilia este produsă de către firma Hettich, în exclusivitate pentru Nobilia. Aceasta este testată pentru minimum 80 de mii de deschideri, suportă greutăți de până la 80 de kg și dispune de sistem de amortizare inclus standard. De altfel, calitatea feroneriei este confirmată și de garanția oferită de 15 ani.

La Nobilia, fiecare bucătărie este unică, în culori exclusive, produsă 100% în Germania și adaptabilă pe orice dimensiuni. Proiectarea bucătăriei, simularea computerizată 3D a acesteia, transportul și montajul sunt gratuite. Timpul de livrare al comenzii este de maxim 45 de zile.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.