Pe 22 iunie 2025, la Casa de Cultură „Platon Pardău” din Vatra Dornei, publicul este invitat la un concert excepțional din cadrul Turneului Internațional Stradivarius 2025 — „Rapsodiile”. Celebrul violonist Alexandru Tomescu, acompaniat de talentatul chitarist clasic Dragoș Ilie, vor aduce pe scenă emoția și virtuozitatea muzicii clasice, într-un spectacol memorabil.

Turneul, aflat la a 22-a ediție, reunește 22 de concerte dedicate muzicii clasice, oferind publicului oportunitatea de a asculta sunetele inconfundabile ale Viorii Stradivarius Elder Voicu și rafinamentul chitarei clasice.

Concertul va avea loc începând cu ora 19:00, iar prețul unui bilet este de 50 de lei. Evenimentul este organizat în parteneriat cu BRD Groupe Société Générale, Primăria și Consiliul Local Vatra Dornei, Casa de Cultură „Platon Pardău”, alături de numeroși parteneri și sponsori.

Pentru mai multe informații și bilete, accesați site-ul oficial: turneulstradivarius.ro.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.