Luni, 21 octombrie, la ora 19.24, polițiștii SPR 2 Ipoteşti au fost sesizaţi despre faptul că la UPU Suceava s-a prezentat S. I., de 53 ani, din comuna Verești, care a ingerat voluntar medicamente.
În urma verificărilor s-a stabilit că în jurul orei 16.00, bărbatul se afla la domiciliu împreună cu soția sa, iar în urma unor discuții contradictorii, cât și a faptului că suferă de semipareză stânga, acesta a ingerat 100 capsule medicamente, prescrise afecțiunii pe care acesta o are.
Întrucât șotia sa se afla într-o altă încăpere a locuinței, aceasta l-a găsit pe bărbat în dormitorul conjugal la scurt timp după momentul ingerării medicamentelor și a solicitat intervenția la fața locului a unui echipaj de ambulanță. Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean Suceava, fiind internat pentru investigații suplimentare.
În cauză nu există suspiciuni cu privire la comiterea vreunei fapte de natură penală.
Lasa un raspuns