Timp de două săptămâni studenții din cadrul universității din Suceava s-au bucurat de proiecții de film, piese de teatru și concerte live.

Ieri, 6 iunie, s-a încheiat seria manifestărilor organizate de conducerea universității „Ștefan cel Mare” din Suceava. Seara a debutat cu un concert semnat de formația OKRA care au cântat piesele proprii care se găsesc pe E.P-ul denumit  „Reborn”. Studenții au putut asculta piese ca „Umbra”, „În lanțuri” și „Evolutie”.



Seara a continuat cu festivitatea de premiere a concursului de fotografii „We love USV”, unde prorectorul Mihai Dimian a acordat 14 premii constând în bani, diplomele şi diverse obiecte.

Organizatorii le-au pregătit studenților un concert extraordinar susținut de formația Odyssey.




În cele două săptămâni studenții au avut parte de spectacole de teatru, film, muzică, dans, dar şi întâlniri şi dezbateri. Un alt lucru inedit în acest an a fost Crosul USV ce s-a desfăşurat joi pe traseul Parcul Universităţii – Cetatea de Scaun (şi retur). Serile Studențești au debutat pe  28 mai și au fost coordinate de rectorul USV, Valentin Popa și prorectorul USV, Mihai Dimian.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.