La 21.09.2019, în jurul orei 18.00, între concubinii A. A, de 48 de ani și C. C., de 42 de ani, ambii din mun. Rădăuți, s-a iscat un conflict, pe fondul unor discuţii contradictorii referitoare la efectuarea unui control medical de către concubină.
Pe acest fond, sus numitul a lovit-o cu palmele în zona capului, având o atitudine agresivă faţă de aceasta.
C. C. a declarat că se află într-o stare de temere, întrucât nu este prima dată când concubinul său o agresează fizic și a solicitat eliberarea unui ordin de protecție provizoriu.
După redactarea formularului de evaluare a risculuis-a emis un ordin de protecție provizoriu față de A. A., începând cu data de 21.09.2019 orele 23.50, pe o perioadă de 5 zile.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ,,violență în familie”.
Lasa un raspuns